Ontwikkelperspectiefplan & EOA

Eerste Opvang Anderstaligen (EOA) richt zich op de individuele leerling en maakt voor elke leerling een in- en uitstroomdossier genaamd IUD. In het IUD worden o.a. de schoolvorderingen bijgehouden, leerling kenmerken, beschermende- en belemmerende factoren weergegeven. Tevens wordt onder het kopje ‘Ontwikkelingsperspectief’ (OPP), door de leerling aangegeven wat zijn/haar doelen en werkpunten voor de komende periode zullen zijn.

Wat staat er in het OPP?

  • De verwachte uitstroombestemming van de leerling
  • De onderbouwing van de verwachte uitstroombestemming van de leerling (met in elk geval de belemmerende en bevorderende factoren)
  • Een beschrijving van de te bieden ondersteuning en -indien aan de orde – de afwijking van het reguliere onderwijsprogramma

In het leerlingbegeleidingssysteem Presentis worden alle ontwikkelingen rondom de EOA  leerling bijgehouden.